11. Sınıflarımızın Boğaziçi Üniversitesi Gezisi

  1. Sınıf düzeyinin,  öğrencilerin  hedeflerini ve kariyer planlarını belirlemeleri açısından çok önemli olduğunna inanıyoruz. Bu yüzden   okulumuz mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında 10 Mayıs 2017  tarihinde,  11. Sınıf öğrencilerimize yönelik  Boğaziçi Üniversitesine   bir gezi düzenledik.

Gezinin başlangıcında, üniversitenin  tanıtım biriminde görevli olan öğrenciler tarafından konferans salonunda bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda okulun tarihçesi, fakülteler ve bölümler, giriş olanakları, burslar ,sosyal etkinlik alanları, klüpler ile ilgili bilgi verildi.  Ayrıca öğrencilerimiz  merak ettikleri konularla ilgili soruları sorma imkanı buldular. Daha sonra üniversitenin fiziki yapısının tanıtılması amacıyla bir kampüs turu düzenlendi.

Boğaziçi Hakkında  

150 yılı aşan geçmişi ile akademik özerklik ve katılımcı yönetim anlayışını temel alan, yaşamın her alanında düşünce özgürlüğünü savunan Boğaziçi Üniversitesi, eğitim ve araştırma performansı ile dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yerini almış, kendisini fark yaratacak eğitim ve araştırmaya adamış, mükemmeliyetçiliği benimsemiş bir kamu üniversitesidir.

Türkiye’nin en iyi öğrencileri ile seçkin öğretim üyelerini özgür ve özgürlükçü bir ortamda biraraya getiren Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine kendi alanlarında güçlü bir donanım sağlarken, onlara kendilerini, Türkiye’yi ve dünyayı daha iyi tanımalarını sağlayacak bir sosyal ortam sunar. Boğaziçi Üniversitesi kültürünü temsil eden mezunlarımız bilimde, iş dünyasında, siyasette, sanatta diğer bir deyişle hayatın her kesitinde önemli roller üstlenmişlerdir. Dünya çapındaki öğretim üyeleri yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte Türkiye üniversiteleri içinde etki değeri en yüksek, yenilikçi araştırmaları yapmaya devam etmektedir.   Her yıl 1850 yeni öğrencinin katıldığı Boğaziçi Üniversitesi’nin 6 kampüsü, 14.500 öğrencisi ve tüm dünyaya yayılmış 53.000 mezunu vardır.