120 Hazırlık Öğrencisi Hızlı Tanışmada Buluştu!

Medyatek Hazırlık Sınıfı öğrencileri aralarında “Speed Dating” düzenlemek için geçici olarak Etoile kafesinde  bir araya geldiler.

Amacımız; düşünceli, saygılı ve keyifli hızlı bir görüşme sayesinde paylaşmak, birbirimizi  daha iyi tanımak et Fransızca pratik yapmak.

Bu hızlı tanışma çerçevesinde, öğrenciler her üç dakikada bir, sene başından beri işledikleri (yaş, burç, favori renkler…) gibi  konuların olduğu bir kimlik formu doldurarak arkadaşlarıyla tanışma fırsatı buldular ve okudukları kitaplar, ilgilendikleri konular hakkında tartışarak birbirlerini daha yakından tanıdılar. Bu etkinlik için Medyateğe ait  bazı kitaplar

(romanlar, çizgi romanlar, ve bazı dergiler..)  yardımcı olması için kafeye getirilmişti.

Bu kısa serüven, grupların  içinde dinamizm sağlayarak her seviye içerisinde bir birlik ruhu oluşturdu. Ayrıca, sınıf dersliklerinin dışında gerçekleşen bu etkinlik, öğrencilerin kendi aralarındaki iletişimlerinde daha özgür hissetmelerini sağladı. Etkinliğin bitiminde tüm öğrenciler  oyuna keyifle katıldılar ve özellikle hepsi Fransızca konuştular!

Bu etkinlik, eğitim açısından değerli olmakla birlikte farklı sınıflardan gelen öğrencilerin  aralarında bir bağ oluşmasını sağladı.

Bu kurdukları arkadaşlık ilişkilerinin Saint-Michel Lisesinin dayanışma değerlerine sadık kalarak önümüzdeki eğitim-öğretim yıllarında  ideal koşullar sağlaması en büyük temennimiz!