Hayvanat Bahçesine Gezi

Hazırlık sınıfı öğrencileri “Hayvanlar” konusunu işledikten sonra, 23 Mayıs salı günü öğretmenleri ile beraber Darıca Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret ettiler.

1990 yılında kurulan bu bahçe ilk özel Türk hayvanat bahçesidir. Başta “Kuş Cenneti” adı altında kurulan Darıca birçok farklı kuş türlerini içermekteydi. 1995 yılından itibaren bahçeye başka hayvan türleri de eklenmiştir. Günümüzde Darıca Hayvanat Bahçesi eğlenceli bir öğrenme ortamı sunmaktadır.

Hazırlık sınıfları Darıca Hayvanat Bahçesi’ni rehber eşliğinde ziyaret ettiler. Bu ziyaret esnasında hayvanların türler, yaşadıkları yer, beslenmeleri ve fiziksel özellikleri ile ilgili bilgilendirildiler. Bunun yanısıra öğrenciler hayvanat bahçesi tarafından koruma altına alınan yok olma tehlikesindeki hayvanları görme fırsatı buldular. Kafeteryada yenen öğlen yemeği ardından artık okula dönme vakti gelmişti.

Bu gezi esnasında öğrenciler hazırlayacakları proje için birçok fotoğraf çektiler : seçtikleri bir hayvanla ilgili bir afiş hazırlamak (Bu çalışmalar hazırlık sınıflarının blogunda paylaşılacaktır). Projeyi yapmak için öğrenciler “Glogster” uygulamasını kullandılar.

Senenin bu son gezisiyle beraber öğrenciler keyifli bir gün geçirmenin yanısıra sınıfın dışına çıkarak öğrendiklerini görselleştirdiler.