Hazır? Kayıt!…

İngilizce MUN kulübü öğrencileri, geçen yıl olduğu gibi yeni eğitim ve öğretim yılını da Galatasaray Lisesi tarafından düzenlenen GSLMUN ile başlattılar. 23-26 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen bu etkinliğe okulumuzdan 17 öğrenci katıldı.

Neredeyse herkesin farklı bir ülkeyi temsil ettiği bu konferansta Saint Michel öğrencileri üç komitede tartışıp belirlenen sorunlara çözümler üretmeye çabaladılar: Silahsızlandırma Komitesi, Özel Politikalar Komitesi ve Sosyal, İnsanlık ve Kültürel Komitesi. Neredeyse tüm ekibin ilk MUN deneyimi olmasına rağmen tüm öğrencilerimiz konferans öncesi olsun, sonrası olsun, ellerinden gelenin en iyisini yaptılar ve başta kendileri olmak üzere okullarını çok iyi bir şekilde temsil ettiler.

MUN konferanslarının en güzel yanı gençlere kattıkları entelektüel duruştur. Ayrıca bu etkinliklerin gençlerin dünya meseleleri üzerine bilinçlenmesi ve bu meselelere farklı açılardan bakmalarını sağlamaları göz ardı edilemez gerçekliklerdir. Bunların yanı sıra bir fikri savunmak, başkalarını kendi fikirlerine tamamen diplomatik bir tavırla ikna etmek ve de yabancı dili kullanarak iletişim becerilerini geliştirilmek de bu listeye eklenecek artılardır.

Eylül ayından beri öğrenilen bilgiler GSLMUN sayesinde somutlaştı ve ilk gün panikle başlayan serüven kendinden emin edalar, keyifli dakikalar, güzel arkadaşlıklarla tamamlandı. Şu an tüm öğrenciler büyük bir istekle ikinci serüvenlerinin yolunu gözlemektedir.

MUN filmimiz HASALMUN ile devam edecektir… Takipçilerimize duyurulur !