Hazırlık Sınıfları Entegrasyon Programı

Hazırlık sınıfı öğrencilerimizin okula daha rahat adapte olmalarını ve üst sınıflarla kaynaşmalarını sağlamak amacıyla, 12. Sınıf öğrencilerinin hazırlık sınıflarına mentorluk yapmasını içeren çalışmanın ilk adımı gerçekleşti.

Hazırlık sınıfı öğrencilerinin ilk sene, uyum sürecinde yaşayabilecekleri sorun ve zorlukları azaltmak amacıyla yapılan entegrasyon programı; öğrencilerimizin benzer deneyimleri yaşamış akranları tarafından desteklenmeyi,  aidiyet duygusu hissetmelerine yardımcı olmayı,  geçmiş deneyimlerini paylaşarak motive olmalarını sağlamayı hedeflemekte ve yeni gelen öğrencilerin adaptasyon sürecine destek olmak ve okul ortamında birlik, beraberlik ve olumlu bir atmosfer yaratılmasını sağlamak hedeflenmektedir.

İlk aşama olarak, 20 Eylül Çarşamba günü  hazırlık sınıfı öğrencileri ve mentorlerin tanışmalarını sağlamak amacıyla iki ders saati süren bir çalışma gerçekleştirildi.

  1. sınıf öğrencileri,  grubundaki öğrencilerle tanıştı. Kendini tanıttı, kendi deneyimlerinden bahsetti ve entegrasyon programındaki görev tanımı ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra çeşitli etkinliklerle grupların birbirleriyle kaynaşmaları sağlandı.

Çalışmada yer alan 12. Sınıf öğrencilerimize verdikleri destek için teşekkür ediyoruz.

Aramıza yeni katılan ve tüm öğrencilerimize mutlu, sağlıklı, başarılı bir   eğitim-öğretim yılı diliyoruz…!