İnteract Fark Yaratır

1 Kasım Çarşamba akşamı interact klübümüzün doğumunu kutladık. İnteract klüpleri Rotary Klüp sponsorluğunda 12-18 yaş arası gençler için faaliyet gösteren kulüplerdir ve gençlere hizmet ve uluslar arası anlayışa adanmış dünya dostluğu içinde birlikte çalışma fırsatı verir.

Bir lasalyen okul olarak Saint Michel Fransız Lisesi de kardeşlik ve sosyal yardımlaşma değerlerine bağlı ,farklı görüş ve düşüncelere saygılı , insani değer ve entelektüel gelişimleri artırmaya yönelik faaliyet gösteren bir okuldur.

Öğrencilerimize Mayıs ayında yapılan sunum ve tanıtımlar sonrasında bu kulübe gönülden destek verecek 21 öğrenci bir araya geldi . Çarşamba akşamı da dönemimizin ilk resmî toplantısını Jeanne D’Arc sergi ve konser salonumuzda gerçekleştirdik. Törenimiz aynı zamanda velimiz de olan Sayın Birgül Gür’ün sunumuyla başladı . Toplantı açılışımızı Maslak Rotary Başkanı  Sayın Lale Bice yaptı ve arkadaşlarının seçimiyle Başkan olan Ütay da ona eşlik etti. Uluslararası Rotary’den gelen İnteract Kuruluş Sertifikası Rotary Bölge temsilcileri tarafından okul müdürümüze teslim edildi. Sayın okul müdürlerimizin konuşmasının ardından kulüp başkanımız konuşmasını yaptı.

Konuşmalarda özellikle birer interact olarak gençlerimizin en büyük görev ve sorumluluğunun kendilerini geliştirmek ve lider olmak için doğru adımlar atmak olduğu vurgulandı. Ülkemize ve bütün insanlığa yararlı olmak , barış ve anlayışı ülkemizde yerleştirmek için çalışan gençlerimiz aynı zamanda Atatürk ilkelerinden ve bilim yolundan asla taviz vermeyeceklerini gösterdiler.

Rotaryen ve rotaractların katılımıyla ve tebrikler arasında interactlarımız rozetlerini taktılar. Gözlerindeki sevinç ve gurur görülmeye değerdi. İnsanlığa yardım eli uzatma isteği  hele de kendi istekleriyle bunu seçen gençler tarafından sergilenince bambaşka bir boyut kazanır ve interactlar o akşam bizimle bu heyecanı paylaştılar.

Rozet töreninin ardından mest edici bir arp dinletisi oldu ve sıcak sohbetler edildi . İnteractlar, rotaractlar , rotaryenler , veliler, öğretmenler bir arada sosyal yardım ve liderlik ruhunu en güzel şekilde temsil ettiler. Kulübümüzün muhteşem Doğum günü pastasını  da yine bütün kulüp üyeleri el ele kesti . Görülmeye değer bir birliktelik ruhu yaşandı o akşam.

İnteractlarımızın yolları açık, ömürleri başarı dolu olsun .