LS DREAMS

Saint Michel Fransız Lisesi Fizik kulübü olarak Ls dreams proje yarışması için ‘Providing safe energy for mines’ adlı projemizi maden kazalarına önlem alınması amacıyla hazırladık. Bu proje için bir model oluşturduk.

Sonuç olarak Fizik öğretmenimiz Volkan Gönen’in katkılarıyla  iki ödül kazandık. Earth& Science kategorisi 1. Ödülü ve Avrupa La Salle okulları koordinatörleri özel ödülü. Hem projemizi sunmak hem de ödüllerimizi almak için Fransa da 4 gün geçirdik.

Yolculuğumuz Atatürk havalimanında başladı. Biriktireceğimiz anılar için çok heyecanlıydık. Bize bu gidiş farklı bir atmosfer hissettirdi. Diğer kategoride kazanan üç proje öğrencileri ile bir araya geldik. Bizimle hep birlikte olan St. Joseph Lisesi öğrencileri ve İspanyol öğrencilerdi. Gezi boyunca bizlerle sıcak ilişkiler içindeydiler.

Bana göre gezinin en önemli kısmı projemizin sunumu oldu. Diğer katılımcılar ve onların öğretmenleri sunumumuza gösterdikleri ilgi bizi çok mutlu etti. Özellikle yarışma jürisinin bizim projemiz ile ilgili olumlu yorumları bizim için gurur vericiydi. Sunum aşaması sona erince artık Paris’in belirli yerlerine ziyarette bulunduk. Gezimiz 14 Mayıs günü sona erdi. Asla unutamayacağım bir gezi oldu. Gezi boyunca bize güç veren Fizik öğretmenimiz Volkan GÖNEN’e ve bize her zaman desteğini esirgemeyen Okul müdürümüz  Jean Michel DUCROT’ya çok teşekkür ederiz.