Şevki Karayel’den Yeni Yıl Konseri

Yıl sonunu ve 2018’e geçişi  kutlamak amacıyla Saint-Michel Lisesi yeni yıl konseri düzenlemeye karar verdi.  

Sanatçımız, Şevki Karayel 5 yaşında müzik eğitimine başlamış,1990-1994 yılları arasında İstanbul Devlet Üniversitesi Konservatuvarı’nda okumaya devam etmiş ve çeşitli festivallerde prestijli ödüller almış bir piyanisttir. 1995’ten 2002’ye kadar Almanya’nın  Freiburg şehrinde müzik eğitimine devam etmiş ve o dönemde Türk Müziği hakkında seminerler verme fırsatını bulmuştur. 2002 yılında  Freiburg’daki eğitimini en yüksek derece ile bitiren Şevki Karayel, Barbara Szczepanska ve Krzysztof Jablonski gibi ünlü müzisyenlerle çalışabileceği Almanya’nın Düsseldorf şehrinde bulunan  Robert Schumann Müzik Yüksek okulu solistlik bölümüne kabul edilmiştir.     

Sanatçı, Türkiye, Almanya, İtalya, Hollanda, Avusturya, İsviçre, Polonya ve Mısır gibi  çeşitli ülkelerde konserler vermiş. Türkiye’de 2000 yılı kültürel başarı  ödülüne layık görüldükten sonra  2004 yılında Bechstein Uluslararası Piyano Yarışmasında gösterdiği üstün  performans dolayısıyla jüri özel üstün sahne performansı ödülünü almıştır.Şevki Karayel kariyeri boyunca aldığı  çeşitli ödüller  sayesinde solist  piyanist pozisyonuna yerleşmiştir.  

Tüm bu sebeplerden dolayı onu davet etmemiz kaçınılmazdı! Kendisine hayran bıraktığı dinleyicilerle birlikte Schumann, Liszt ve Chopin’i dinlemek ayrı bir zevkti. 2017 yılını sonlandırıp 2018 yılına iyi başlamak için güzel bir fırsat yakalamış olduk.