130.yıl Saint –Michel Diploma Töreni

130 yıl, 130 nesil ve binlerce öğrenci daha iyi bir dünyanın oluşmasında katkıda bulundular. Bu humanist değerlere önem veren bu eğitim kurumumuzun isteği de insanların karar verdiği bir dünya adına eğitmek, paylaşmak, ağırlamak ve özgürleştirmektir.

92 öğrencimiz ailelerinin eşliğinde diploma törenimize katılmış ve onlardan 73 ‘ü başarılı bir şekilde mezun olmuştur. Okul müdürü okulu onurlandıran öğrencilerimizi ve aynı zamanda kaliteli bir eğitim vermek adına yüreklerini, deneyimlerini ve katkılarını ortaya koyan öğretim kadrosuna da teşekkür etmiştir.

Öğrencilerimizin büyük bir bölümü Türkiye, Fransa, Amerika, Kanada, İngiltere ve diğer
ülkelerdeki üniversitelere doğru yöneleceklerdir. Planları ne olursa olsun tüm öğrencilerimize
başarılar diliyoruz.

Okul Müdürünün öğrencilerine mesajı : “ sizler için mutluluk ve duygu dolu bu günde bizler de duygularınızı paylaşıyoruz. Sözlerimi, Fransa’nın, Türkiye’de Fransız dili ve Fransızca dilinde eğitime verdiği önemle, ülkelerimiz için çok gerekli olan özgürlük, eşitlik, kardeşlik ve laiklik değerlerine vurgu yaparak sonlandırmak istiyorum. Bu değerler sayesinde her biriniz özgür ve sorumlu vatandaşlar, eğitimli ve sorgulayan yetişkinler olacaksınız.”

Hepinizi tebrik ediyoruz. Yaşasın Saint –Michel Lisesinin 130. yıl mezunları!