ABD Üniversite Başvuru

Saint-Michel Fransız Lisesi öğrencileri hazırlık sınıfından itibaren rehberlik derslerinde yurtdışı eğitim konusunda bilgilendirilirler. Amerikan üniversitelerinin aradıkları özellikler ayrıntılı bir şekilde öğrencilere anlatılır. Bu çerçevede öğrencilerin lise hayatı boyunca aldıkları notların ve ders dışı aktivitelerin önemi vurgulanır. ACT, SAT, TOEFL/IELTS ve AP sınavları hakkında bilgiler verilir ve sınav takvimi yapılmasına yardımcı olunur.

Okulumuzda düzenli olarak öğrenci ve velilere yönelik bilgilendirici sunumlar ve üniversite temsilcileri tarafından yapılan tanıtımlar gerçekleştirilir.

Özellikle 11/12. sınıf öğrenci ve velilerine her eğitim-öğretim yılında Amerika Birleşik Devletleri Konsolosluğu Fullbright Eğitim Komisyonu tarafından başvuru ve yaşam koşulları konusunda açıklamalar yapılır.

ABD’deki Üniversitelere başvuru için gerekli olan okul kodumuz : CEEB kodu
ABD’deki Üniversitelere başvuru yapıldığı sırada, bazen girilmesi zorunlu olan SAT ve benzeri sınavlarda ABD College Board’ın istemiş olduğu okul kodumuz 696028 olarak tarafımıza gönderilmiştir.
Formlarınızı doldururken okul kodunuzu eklemeniz zorunludur.
Hepinize şimdiden başarılar dileriz.