Eğitimde Spor

Sağlıklı zihnin temeli spor

Spor sosyal bağlarımızı ayakta tutan evrensel ve kolektif değerlerin taşıyıcısıdır: saygı, sorumluluk alma, çaba, özgüven, kişisel gelişim… Hepsi Saint-Michel Lisesi’nde önem verip geliştirmek istediğimiz değerlerdir.
Spor pratiği gençlerin otonom ve iyi bir vatandaş olmaları yolunda temel teşkil eden bir etkinliktir çünkü kuralları, ortak bir yaşamı paylaşmayı, bir benzerimize duyduğumuz saygıyı, kendini aşmayı, azmi, ekip olma ruhunu aşılar… Spor aynı zamanda özgür seçimler yapmayı ve sorumluluğu geliştirmeye de yardımcı olur.
Saint-Michel Lisesi sporu önemli bir denge ve sağlık unsuru olarak ön plana çıkarırken, onu birçok öğrenci için başarıya giden yolda iyi bir aracı olarak görür.
Okul programına dahil spor dersleri dışında, öğrencilerimiz spor kulüplerini de seçebilirler. (Basketbol, Voleybol, Futbol vb…). Profesyonel sporcularla haftalık antrenmanlara, turnuvalara ve müsabakalara katılırlar.
Ayrıca Saint-Michel Lisesi her yıl Mayıs ayında liselerarası önemli bir yelken yarışı da düzenlemektedir: İstanbul’un bir çok lisesinin katıldığı bu kupa gençlere önemli bir yarış deneyimi yaşatırken, kardeşlik ruhunu korumalarına da imkân tanımaktadır.