Radio SMart

Biz kimiz?

Radio SMart Saint-Michel Fransız Lisesi’nin web radyosudur. Proje 2021-2022 eğitim-öğretim yılın başlangıcında başladı. Serhun Kayıkçı (Bilgisayar Bilimi Öğretmeni) ve Cécile Giray (Kütüphane Sorumlusu) rehberliğinde öğrenciler radyo programları hazırlıyor ve kaydediyor. Programlar hem fransızca hem de türkçe olarak yapılıyor. 

Hangi başlıklarımız var?

Öğrenciler, özgürce ele almak istedikleri konuları seçebilirler. Lisenin personeli, öğretmenler ve öğrencilerle yapılmış söyleşileri, yayın saatlerimizde dinleyebilirsiniz. Okul haberleri kesintisiz olarak yayınlanıyor. Modadan sinemaya, sanattan edebiyata ve yeni teknolojilere kadar programcılarımız pek çok konuyu ele alıyor.  

Hedeflerimiz nelerdir?

Sınırsız podcast ve şarkı dinleyebilecek platformlar varken, neden yeni bir radyo?

Bunun cevabı çok basit: Bu radyonun, müzik dinlemekten çok daha ötesinde bir hedefi var. İlk başlarda kendi sayfamız üzerinden yayın yaparak bu işe başlayıp, ardından kısa süre içerisinde büyük bir ilerleme kaydederek, Türkiye’nin en büyük radyo istasyonu Power FM‘e ait olan Power App‘e dahil üç liseden biriyiz. Aynı zamanda, fransız liseleri içerisinde de Power App‘de yayın yapan tek okuluz.

Radio Smart bir işbirliği ve bir ekip işidir. Programcılarımız yazılarını hazırlıyorlar ve sesli bir şekilde sunuyorlar. Bu da, fransızca pratik yapmak için bir fırsat daha veriyor. 

Dinleyicilerimiz için ise, fransızca dili ve Fransız kültürü konusunda bilgilerini çoğaltmak için bir imkan da sunuyor. Radyo, öğrenciler arasında da bir iletişim aracıdır… ve hepsi dostluk ile dolu bir ortamdalar. 

Radyoyu nasıl dinlerim?

Çok basit! Sadece bu linke tıklayabilirsiniz: Power App – Radio SMart   

Saint-Michel Lisesi’nin internet sayfasından da ulaşabilirsiniz: https://sm.k12.tr/

Velhasıl, ana hedeflerimiz, işbirliği yapmak, haber takip etmek ve güzel müzikler dinlemek. Hadi, bizi dinlemek için tıkla : Power App – Radio SMart