Saint-Michel Lisesi: Çağdaş Geleneksel Bir Okul

Bloomberg kanalında  , lisemizin eğitim kalitesini , pedagojik uzmanlığını  ve değerlerini  konu alan  bir röportaj yayınlanmıştır.

Bloomberg televizyon kanalı, Saint- Michel Lisesinin 130 yılı aşkın zengin tarihi , mezunları , gelecek nesillere ve yeni öğrencilere eğitim verme isteğiyle dolu  olduğunu vurgulamıştır.

Okul Müdürü, Jean-Michel DUCROT röportajda müdürlüğünü yaptığı okulun kendine özgü farklı yönlerini belirterek okul başarısında ailelerle kurulan bağın ne kadar önemli olduğuna, insani ve diğer değerlere ne kadar önem verildiğine, disiplinli bir çalışmanın gerekliliğine değinmiştir.

Bu röportajda hem tarihin izleri hem de öğrencilerimizin potansiyellerinin farkına varacakları ve geliştirecekleri okul içi aktivitelerden bahsedilmiştir. Dersler sırasında olduğu kadar okulun dışında da onların, günümüz dünyasına en iyi şekilde uyum sağlamaları için her şey yapılmaktadır.

Saint-Michel Lisesi düşünmeye ve eğitsel  projelere ve  birçok etkinliğe açık bir okul olarak tanımlanabilinir. Lisemizden  mezun olan tüm öğrencilerimizden büyük bir çoğunluğu başarılı kariyerleri ile ailelerini ve öğretmenlerimizi gururlandırmıştır.

İnsancıl ,  konuksever ve tek isteği  çocuklarınızın  başarısı için çalışmak olan  bu okulu keşfedin .