11. Sınıflarımızın Boğaziçi Üniversitesi Gezisi

Aktiviteler ve Haberler Haberler 2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim Yılı 11. Sınıflarımızın Boğaziçi Üniversitesi Gezisi

10 Aralık 2018    tarihinde 11. Sınıf öğrencilerimiz için   mesleki tanıtım çalışmaları kapsamında,  Boğaziçi Üniversitesi’ne bir gezi düzenlendi.

Gezinin başlangıcında, üniversitenin  tanıtım biriminde görevli olan öğrenciler tarafından konferans salonunda bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda okulun tarihçesi, fakülteler ve bölümler, giriş olanakları, burslar ,sosyal etkinlik alanları, kulüpler ile ilgili bilgi verildi.  Ayrıca öğrencilerimiz  merak ettikleri konularla ilgili soruları sorma imkanı buldular. Daha sonra öğrenciler üniversiteyi gezme ve tanıma imkanı da buldular.

Boğaziçi Hakkında

‘’150 yılı aşan geçmişi ile akademik özerklik ve katılımcı yönetim anlayışını temel alan, yaşamın her alanında düşünce özgürlüğünü savunan Boğaziçi Üniversitesi, eğitim ve araştırma performansı ile dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yerini almış, kendisini fark yaratacak eğitim ve araştırmaya adamış, mükemmeliyetçiliği benimsemiş bir kamu üniversitesidir. 

Türkiye’nin en iyi öğrencileri ile seçkin öğretim üyelerini özgür ve özgürlükçü bir ortamda bir araya getiren Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine kendi alanlarında güçlü bir donanım sağlarken, onlara kendilerini, Türkiye’yi ve dünyayı daha iyi tanımalarını sağlayacak bir sosyal ortam sunar. Boğaziçi Üniversitesi kültürünü temsil eden mezunlarımız bilimde, iş dünyasında, siyasette, sanatta diğer bir deyişle hayatın her kesitinde önemli roller üstlenmişlerdir.

Dünya çapındaki öğretim üyeleri yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile birlikte Türkiye üniversiteleri içinde etki değeri en yüksek, yenilikçi araştırmaları yapmaya devam etmektedir.
 
Her yıl 1850 yeni öğrencinin katıldığı Boğaziçi Üniversitesi’nin 6 kampüsü, 14.500 öğrencisi ve tüm dünyaya yayılmış 53.000 mezunu vardır.’’