137. Eğitim ve öğretim yılı başlıyor!

Aktiviteler ve Haberler Haberler 2022 - 2023 Eğitim ve Öğretim Yılı 137. Eğitim ve öğretim yılı başlıyor!

Saint-Michel Lisesi, 5 Eylül’de 137. eğitim ve öğretim yılına başladı. Okul Müdürü konuşmasında, sıkı çalışma ve azmin mezunlarımızı yarının toplumunun vazgeçilmez aktörleri haline getireceğini hatırlattı. 

Öğretim kadrosu, ağırlıklı olarak Fransızca öğrenmeye odaklanacak ve aynı zamanda fen bilimleri, matematik ve diğer birçok konuda bilgilerini pekiştirecek olan yeni hazırlık sınıfı öğrencilerini memnuniyetle karşıladılar. Entegrasyon günleri etkinliği kapsamında Şile’de birbirlerini tanıma odaklı eğlenceli etkinliklerin yapılacağı 2 gün geçirecek olan yeni öğrencilere yeni okullarına mükemmel bir uyum süreci diliyoruz. 

Öğrenciler, aileleri ve arkadaşlarıyla geçirdikleri yaz tatilinin ardından yeniden bir araya geldikleri için çok heyecanlıydı. Öğrenciler, yeni ders yılında yerleşecekleri sınıfları ve sınıf arkadaşlarını büyük bir merakla keşfettikten sonra sınıf öğretmenleriyle birlikte sınıflarına çıktılar, yerleştiler, ders programlarını incelediler ve iç yönetmelik kurallarını okudular. 

Dersler, ilk günden itibaren daha sonra kademeli olarak hız kazanmak adına başladı. Tüm öğrencilerimize hak ettikleri başarılarla dolu mükemmel bir 2022-2023 eğitim-öğretim yılı diliyoruz.