29 Ekim Konseri

Cumhuriyet’in 96.yılına yakışan bir program Jeanne d’Arc Salonu’nun büyülü atmosferinde sunuldu.

Genç ve başarılı müzisyenler Hande Çetik ve piyanist Robert McDonald Cumhuriyet Bayramı şerefine Mozart’tan Kodallı’ya dek zengin bir repertuvar ile müzikseverlerle buluştular.

Cumhuriyet’in ilanının ülkemizde büyük bir coşkuyla kutlandığı hafta, Jeanne d’Arc Salonu’nda kalabalık bir izleyici kitlesine hitap eden sanatçılar Ravel’den Schubert’e, Verdi’den, Strauss’a ve Nevit Kodallı’ya dek uluslararası ve yerli ünlü bestekârların eserlerini icra ettiler.

Saint-Michelli öğrencilerin, velilerin, mezunların ve etkinliklere katılan sanatsever müdavim kitlesinin büyük beğenisi toplayan konserde aşağıdaki repertuvar sunuldu.

 Maurice Ravel “Jeux D’eau”/ Franz Schubert “Auf Dem Wasser Zu Singen” Die Forelle / Vincenzo Bellini “Ah, Non Credea Mirarti/ La Sonnambula

Malinconia Ninfa Gentile” / Charles Gounod “Je Veux Vivre” “Roméo é Juliette”

Giuseppe Verdi  “Caro Nome/ Rigoletto” / Robert Schumann “Myrthen, Op. 25 No:3 Der Nussbaum” /Johann Franz Lizst “Années de Pélerinage” / Johann Strauss II “Mein Herr Marquis Die Fledermaus” / Léo Delibes “Les Filles De Cadix” / Francis Poulenc “Les Chemins de L’amour”/ W. A. Mozart Piano Concerto No:1- 1 Alla Turca – 2.Menuetto – 3.Allegretto / Nevit Kodallı “Bülbülüm Altın Kafeste”.