3…. 2…. 1…. Hazır Mısınız ? Maskelerinizi Takın !

Hazırlık sınıfı öğrencileri karnaval havasında geçen Mardi Gras etkinliği için çok iyi hazırlandılar : bir maske yarattılar, kılık değiştirdiler ve oyunsal aktiviteler ile lisedeki herkese mutluluk dağıttılar.

13 Şubat günü Saint Michel Lisesi öğrencileri yeni bir geleneğin doğuşuna tanık oldular ! Birçok etkinlik ile öğrenciler Mardi Gras’yı kutladılar. Maskeler bugünün en gerekli aksesuarı olduğu için ilk olarak öğrenciler kendi maskelerini hazırladılar. Öğrenciler boyadıkları maskeleri simler ile süsledikten sonra her sınıfın en iyi maskesini “Answer Garden” isimli siteyi kullanarak seçtiler. Okulun müdürü tarafından seçilen en iyi öğrenci müdür tarafından seçildi ve ödüllendirildi. Sırada karnaval vardı. Okulun koridorlarında farklı masal ve hikaye kahramanları ve değişik hayvanlar gezindiler. Hazırlık sınıfı öğretmenleri de kostümleri ile bu aktiviteyi katıldılar.

Öğleden sonra, krep tadımı yapıldıktan sonra öğrenciler farklı etkinliklere katılmak için gruplara ayrıldılar. Bir grup öğrenci sınıfta Kahoot ve Quizzlet yarışmalarında ter dökerken, bir diğer grup ise sandalye kapmaca yarışı yaptılar. Ayna anda, geri kalan öğrenciler kütüphanede öğretmenleri ile çeşitli oyunlar oynadılar. Tüm arkadaşları önünde Fransızca şarko söyleyen cesur öğrencileri de unutmamak lazım ! Her grupta 1. olan öğrenciye okul müdürü Monsieur Ducrot ödüller verdi.

Böylece keyifle başlayan bir gün kahkahalar ve güzel anılarla son buldu. Böyle bir etkinlikle öğrenciler farklı bir kültürü tanıdılar ve tabi Fransızcalarını etkinlikler içinde kullandılar; yani sınıf duvarlarını aşıp keyifle öğrendikleri dili kullandılar.