ACAPPELLA Grup 34 – Masis Aram Gözbek

Birbirinden güzel 13 farklı eserle 200’ü aşkın konuğa hitap eden koronun farklı yorumları salondan büyük alkış aldı.

Çok sesli ve özellikle enstrüman eşliksiz (a capella) müzik icra eden bir koro olarak 2005 yılında kurulan AG34 Korosunun verdiği “Çok Sesli Anadolu Konseri” 25 Ekim Salı akşamı Jeanne d’Arc salonunda buluşan konuklara çok farklı bir gece yaşattı.

Türkiye’ yi yurtdışında çeşitli festival ve yarışmalarda da temsil eden koronun repertuarında AG34 Korosu için bestelenmiş, aranje edilmiş ya da daha önceden bestelendiği halde icra edilmemiş çok sesli her tür (etnik, tasavvuf, rock, pop, klasik) esere bulunuyor.

Saint-Michel Lisesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları çerçevesinde okul müdürümüz Jean-Michel Ducrot’nun konuşması ile açılan program’da Ali Paşa Ağıdı, Suda Balık Oynuyor, Gelevera Deresi, Yağmur Yağar Taş Üstüne, Turnalar, Kzılcıklar Oldu Mu, Kerimoğlu Zeybeği, Allı Turnam, Şirin Nar vb. Anadolu türkülerinin icra edilmesiyle devam etti.

Konuşmasında şef Gözbek yönetimindeki farklı koro projelerini Saint-Michel Lisesi çatısı altında ağırlamaktan gurur ve mutluluk duyulacağını ifade eden Ducrot, sesin insan hayatındaki önemine vurgu yaparak, “birliğin uyumunu” hedefleyen koro çalışmalarının önemine dikkati çekti.