Afet Haftasında Deprem Semineri

Afet Haftası etkinlikleri kapsamında Japon deprem uzmanı  Yük. Mimar  Yoshinori  Moriwaki, 11/11/2019 tarihinde afetlerde alınması gereken tedbirler ve farkındalığı oluşturmak için okulumuzda seminer vermiştir. Japonya’ nın deprem bölgesi olan SENDAI’ de 13 yıl uzman olarak görev yapmış olan Moriwaki, 25 yıldır Türkiye’ de yaşamaktadır. Türkiye’ nin pek çok ilinde bir çok eğitim kurumu ve sivil toplum kuruluşlarının organizasyonlarında bilgilendirme semineri vermiş, kendini mesleğine adamış bir Türk-Japondur. 

Yük.Mimar Yoshiro Moriwaki ‘nin sempatik tavırları, konuyu işleyişi, ilgi uyandıran konuşma taktikleri ile öğrencilerin dikkatlerini çekmeyi başarmış ayrıca konuyla ilgili farkındalıklarını artırmalarını sağlamıştır.Verimli ve faydalı bilgilerin harmanlandığı güzel bir eğitim semineri gerçekleştirilmiştir.

Öğrencilerimizden 12D sınıfı öğrencisi Arda B. Seminerle ilgili düşüncelerini şöyle dile getirmiştir; 

“Katıldığım bu seminerde afet gibi önemli hususlarla ilgili çok bilgi sahibi olmamamız özellikle de deprem kuşağında olan bir bölgede yaşadığımız için bilgi sahibi olmamız çok önem taşımaktadır. 

11 Kasım tarihinde okulumuzun tiyatro salonunda Japon deprem uzmanı Yük. Mimar Yoshinori Moriwaki tarafından bir seminer gerçekleştirildi. 

Sempatik tavırlarıyla konuya ilgi çeken konuşma tarzı ve bilgisiyle bizlerin farkındalığını artırmış, afet öncesi ve afet sonrası neler yapılması gerektiği ile ilgili tavsiyeler vermiştir. Bİzler için çok yararlı bir seminer olmuştur.

Moriwaki Hocaya ve okulumuza bu seminer için teşekkür ediyoruz.