Alper Akça Sergisi : Kayboluş

Alper Akça, İstanbul Üniversitesindeki eğitim sürecinden ve sonrasında bir şirkette pazarlama müdürü olarak görev almasından daha önceleri,  çok sayıda kültürel festivalde proje yöneticisi olarak çalıştı. Türkiye’deki gönüllülük kavramıyla ilgilenmeye başlayan Akça, 2010 yılında profesyonel iş hayatından ayrıldı

  1. Sanat Akademisi,  “ Hayaller Akademisi”  çerçevesiyle UNDP ve Vodafone Vakfı bünyesinde engelli gençlerle çeşitli projeler gerçekleştirdi. Alper Akça, fotoğrafçılık serüvenine belgesel fotoğrafçılığı tarzında devam etti. Dönüşüm / Kayboluş / Gelecek adlı proje analogdan dijitale geçişin göstergesidir.

Bu akşam, Jeanne d’Arc Salonu’nun da  ikinci bölüm “Kayboluş”u keşfediyoruz. Bu sergi,  bu sanatsal projenin üç evresinin ikinci bölümünü oluşturuyor. Alper Akça,  fotoğraflarını analog olarak son kez sergiliyor ve biz de bu fotoğrafları keşfediyoruz.

Bu sergi, çok değer verdiğimiz bir şehir olan İstanbul megapolünde gerçekleşen büyük dönüşümün altını çiziyor.2023 yılı için planlanan üçüncü bileşen “Gelecek” olarak adlandırılacak ve ilk kez fotoğrafçı, dijital fotoğraflarını kullanacak.