Ata’yı Anma Spor Turnuvası

Her yıl, Saint Benoit Fransız Lisesi tarafından organize edilen ATA’ yı anma spor turnuvası öğrencilerimiz için ayrı bir heyecan yaratmaktadır. Yedi gün boyunca öğrencilerimiz tüm hünerlerini ellerinden gelebildiğince sergilediler. Bir grup artık seneye yokum yaşım doluyor heyecanında, bir grup ise ilk kez liseli olmanın ve okulu adına yarışmalara katılma heyecanı içinde. Bazıları ise, ne gitme ne de yeni gelme heyecanı içinde ki sanırım en rahat grupta bu öğrencilerin oluşturduğu gruptu.  Çok çekişmeli çok heyecanlı maçlar yaptılar. Kimileri galibiyetlerle sevinç yaşarken mağrur duruşlarını hiç bozmadılar. Kimileri ise mağlup olunca yıkılmamak gerektiğinin ve bir sonraki maça hazırlanacaklarının bilinciyle ayaktaydılar. Yılmadan, bıkmadan yeni ufuklara doğru yelken açtılar.

Bu turnuvada öğrencilerimizin sergilediği performans ve gösterdikleri özen diğer okullardaki arkadaşları gibi gurur vericiydi. Satranç turnuvasında Cem türlü zorluklara karşın yılmadan devam etti. İbrahim ise, bireysel olarak üçüncü olup madalyasını boynunda gururla taşıdı. Futbol takımımız soğuk, rüzgârlı ve yağmurlu günlerde çekişmeli mücadeleler verip biraz şansızlıklarla turnuvayı tamamladılar. Futbol güzel mücadelelerini taçlandıran fair play ödülünü almak hepimize ayrı bir keyif kattı. Okul harici zamanlarında eskrim sporu yapan Selin (10 C) ve Cemal(10 C)  epe dalında ikincilikler alırken aynı zamanda masa tenisinde kızlarımız da turnuvada ikinci olmayı başardılar. Basketbol kız takımı ise olağanüstü mücadeleler çıkardılar. Emeklerinin karşılığında turnuva birincisi olarak oradan ayrıldılar.Beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler olarak adı ve anlamı büyük olan bir turnuvayı daha kazasız ve bir sakatlık olmadan tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu turnuvada birlik beraberliğin önemini, sporda kazanmak kadar kaybetmenin de olduğunun bilincine varan öğrencilerimiz için unutulmaz bir deneyim oldu.