Başarılarımızı Kutladığımız Bir Yıl Sonu

İkinci dönem sonunda, eğitim öğretim yılını bitirirken takdir, teşekkür ve üstün başarı belgelerini,  bu belgeleri almaya hak kazanan ğrencilerimize dağıttık ve onları başarılarından dolayı kutladık. Öğrencilerimizin  Saint-Michel Lisesi eğitimi ile oluşturdukları sağlam temeller,  onlara sonrasındaki yüksek eğitim süreçlerinde  kolaylıklar  sağlamaktadır.
12. sınıfta 18 öğrenci “Teşekkür” ve 53 öğrenci “Takdir” belgesi almıştır. Tüm seviyelerde alınan takdir sayısı bizlere verdiğimiz eğitimi göstermektedir. Ayrıca üst üste 6 dönem takdir alan öğrencilere verilen”üstün başarı” belgesini alan 15 öğrencimizin olması bizler için ayrı bir onur kaynağı olmuştur. Birkaç gün içinde diplomalarını alacak olan öğrencilerimiz 22 Haziran ‘da gerçekleşecek mezuniyet törenlerine hazırlanmaya şimdiden başladılar.
372 ödül belgesi dağıtıldı ve  toplamda mevcudumuzun %73 ‘ü ödül almış durumda, bu bize öğrencilerimizin kalitesini ispatlamaktadır. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz!
Okul Müdürümüz, kaliteyi daha da yükseltmek adına çalışmaların devam edeceğini belirtti ve katsayısı fazla olan Fransızca, Matematik ve Fen derslerinde alınan notların önemini hatırlattı. Öğrencilerimizin başarılı olmaları için her şeyden  önce kendilerine hedef belirlemeleri ve hedeflerini unutmamaları  gerekiyor.
Öğrencilerimize güzel bir yaz tatili diliyor, onları 5 Eylülde tüm enerjilerini toplamış bir şekilde bekliyoruz.