BAU MUN

Okulumuz İngilizce MUN kulübü Bahçeşehir Üniversitesi tarafından 3-4-5 Mayıs tarihlerinde Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde gerçekleştirilen BAUMUN’24 konferansına 9 ve 10. sınıflardan toplam 14 öğrenci kulüp sorumlu öğretmenleri Talar Selsu gözetmenliğinde katılım gösterdiler. 

Bu eğitim öğretim yılında ikinci kez bir üniversitenin düzenlemiş olduğu konferansa katılan öğrencilerimizden dördü ödül alarak bizleri bir kez daha gururlandırdılar. 9. Sınıf öğrencilerimiz Ayda N. A. ve Ece G. Honorable Mention kazanırken, 10. Sınıf öğrencilerimiz Lorin D. K. ve Mert N. D. ise Outstanding Delegate ödülüne layık görüldüler. 

Öğrencilerimiz üç gün süren bu konferansta WHO (Dünya Sağlık Örgütü), Texas Senate State (Texas Senatosu), Board of Directors (BM Yönetim Kurulu), IAAP (BM Uluslararası Uygulamalı Psikoloji Birliği), UNSC (BM Güvenlik Konseyi), UNFCCC (Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi), UNICEF (BM Uluslararası Çocuklara Yardım Fonu), ECOFIN (BM İktisadi ve Mali İlişkiler Konseyi) gibi birçok komitede yer aldılar. 

Öğrencilerimiz bu konferans vasıtasıyla üniversite ortamını bir kez daha tecrübe edip aynı zamanda hem lise hem üniversitelerden katılım gösteren diğer delegelerle beraber keyifli bir şekilde çalışma fırsatını yakaladılar. Tüm öğrencilerimize gösterdikleri üstün çaba ve katkılarından ötürü teşekkür ediyoruz.