Beyaz Büyü

Ne güzelsiniz pamuk karlar, rüya gibi süzülüşler sunan uçsuz bucaksız gibi görünen beyaz deniz kavuştuk yine çok mutluyuz. 2019 Ocak seni 2018 Ocaktan beri bekliyorduk geldin ve gittin bile 2020 Ocak bekleniyorsun haberin olsun.

Fransa’da Savoie bölgesinde La Toussuire de yaptığımız kamp dolu dolu eğitici ve öğretici misyonunu tamamlayarak mutlu bir şekilde sona erdi. Kayak bilmeyenlerin kaymayı öğrendiği, bilenlerin üstüne koyarak pekiştirdiği spor günleri Fransız kayak monitörleri rehberliğinde olduğunda Fransızca öğrenen  öğrenciler için kurguladığımız diyalog geliştirme seansları da derinden derine amacına ulaşıyordu. Diğer yandan her spor dalı için dile getirilebilecek bir durum olan ortak ilgi alanlarının insanları daha kolay diyaloğa itmesi sayesinde kısa sürede dostluklar da geliştirilebilmektedir.

Kayak kaymak gerçekten de pamuk karların arasında doğayla baş başa başka bir şeye bağımlı kalmadan kayağınız ve siz şeklinde de ilerleyebilir, siz ve sosyal çevre ve kayak yapmak şeklinde de ilerleyebilir canınızın istediğini tercih etmek sizin elinizde. Ayrıca kayak sayesinde belki de hiç göremeyeceğiniz alanlara ulaşılmakta, yüksek zirvelerden kuşbakışı bakıp yer yer de bulutların üzerinde kalacağınız zamanlar her an karşınıza çıkmaktadır. Bu arada önemli bir uyarıda  bulunmak isteriz; bu sporu yapacaksanız mutlaka ve mutlaka ekipmanınız eksiksiz ve kusursuz olmalıdır.