Birlikte güzel yarınlara

Pandemi sürecinde dünya, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu, ayrışmaların, ötekileştirmelerin yaşamı ne kadar güçleştirdiğini,insanca dayanışmaya çok ihtiyaç duyduğunu bir kez daha farkettiği bir dönemden geçiyor. Bu farkındalık sürecinde her bir topluluğa, sivil toplum kuruluşuna ve bireye önemli sorumluluklar düşüyor. Bu nedenle kulübümüz de dayanışma ve yardımlaşmada öncü rol oynamak üzere tüm pandemi süresince sağlık çalışanları ile dayanışmada, ihtiyaç sahibi ailelerde yardımlarda, sokak hayvanlarını korumakta, sivil toplum örgütlerine maddi destek sağlamak konusunda inisiyatif aldı.

Süreç boyunca, farkındalık oluşturmak üzere sosyal medya hesabımızdan  #evdekal kampanyası ve sokak hayvanlarına destek, sağlık çalışanları için tıbbi malzeme desteği (Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi), ihtiyaç sahibi ailelere gıda ve giyecek desteği, KAHEV (Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı), KAÇUV (Kanserli Çocuklara Umut Vakfı) ve HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu) ‘a maddi destek vererek dayanışma örneği gösterdi. Aynı zamanda Okul Aile Birliği’nin Şişli Etfal Hastanesi ve diğer sivil toplum kuruluşlarına yaptığı maddi desteklerle de işbirliği yaptı. Tüm bunların yanı sıra kulübümüz, bu süreçte sadece iş arkadaşları olarak değil aynı zamanda aynı toplumsal yapının insanları olarak birbirimizden haberdar olmak üzere iletişimde kalmayı amaçlayan ‘Öğretmenler Odası Sohbetleri’ adı altında bir etkinlik gerçekleştirmektedir.. Farklı gruplar oluşturularak (öğretmen, çalışan, idari kadrodan olmasına dikkat edilerek) online görüntülü sohbetler şeklinde gerçekleştirilmektedir. 

Elele verip güzel günlerin umudu ile mücadele etmeliyiz. Bizler Saint Michel Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü olarak her zaman olduğu gibi ‘birlikte güzel’ diyoruz ve var gücümüzle güzel yarınlara katkıda bulunmaya çalışmaya devam edeceğiz.