Boğaziçi Caz Korosu Saint-Michel Lisesi'nde

Boğaziçi Caz Korosu Avrupa Turnesi’nden önceki ilk konseri ile Saint-Michel Lisesi Jeanne d’Arc Salonundaydı!

Şef Masis Aram Gözbek yönetimindeki Boğaziçi Caz Korosu, 14 Mart akşamı Saint-Michel Lisesi’nde çok özel bir konser verdi.

Frankofoni ayı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen etkinlikte, Fransız, Türk ve İngiliz kompozitörlerin eserleri 30 kişilik ünlü koro tarafından akapella seslendirildi.

Saint-Michel Lisesi müdürü Jean-Michel Ducrot, açılış konuşmasında koro müziğin önemine dikkati çekti ve Boğaziçi Caz Korosu ve Magma Koro’nun şefi ve koordinatörlerini büyük yeteneklerinden dolayı tebrik etti.

Konuklar tarafından yoğun bir şekilde alkışlanan açılış eserinin ardından, Avrupa ve Balkan Turnesinden önce ilk konserlerini Jeanne d’Arc Salonu’nda verebilmenin büyük bir keyif ve gurur olduğunu dile getiren şef Masis Aram Gözbek, Saint-Michel Lisesi yönetimiyle yıllardır yürüttükleri ortak çalışmaların önemine dikkati çekti.

Jeanne d’Arc salonunun akustiğinin akapella korolar için harikulade bir ortam yarattığını ekleyen Gözbek, bahar aylarında yine Jeanne d’Arc Salonu’nda gerçekleştirmeyi planladıkları “Magma Koro” konserinin de müjdesini verdi. Yoğun katılımın olduğu konserde müzikseverler Türkiye’nin en önemli korolarından birinin üstün performansıyla büyülendiler.