Bomonti Yaşlılar Evi Ziyareti

Okulumuz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü,15 Ocak salı günü Bomonti Yaşlılar Evi’ni ziyaret ederek  ķısıtlı bir süre de olsa yaşlılarla beraber keyifli bir buluşma gerçekleştirdi.

Yaşlılar Evi sakinlerine kendileri elleriyle hazırladıkları kek,börek ve pastaları ikram eden öğrencilerimiz,çay eşliğinde yaşlılarla uzun uzun hayata,geçmişe ve geleceğe dair sohbet etme fırsatı buldular. Büyüklerimizin, yaşlılarımızın tecrübeleri ve hayat hikâyelerinden ders çıkarılacak çok şey vardı. Gençlik, çocukluk dönemleri, okul anıları, eski İstanbul ve paylaşılacak, anlatılacak daha bir çok konu…

Ziyaretimiz esnasında öğrencilerimizi gördüklerinde gözlerindeki sevinç ışığını görmemiz herşeye değerdi. Bu keyifli çay saati hem yaşlılarımız hem de öğrencilerimiz açısından unutulmayacak güzel bir anıya dönüştü. Sevinci ve hüznü en derinden hissettik.

Sosyal Yardımlaşma Kulübümüz bu etkinlik ile öğrencilerimizin burada yaşananları görmelerini ve olaylar hakkında bir görüş,farkındalık ve empati sahibi olmalarını sağladı.

Gençlerle hoş vakit geçiren yaşlılar evi sakinleri kendilerinin ziyaret edilmesinden dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek gençlere teşekkür ettiler.

Yaşlılarla sohbet edebilmek, ihtiyaçlarına destek olmak ve onları bir an olsun mutlu edebilmek ziyaretimizin asıl amaçları arasında yer alıyordu. Kulübümüzün amacına uygun bu tür aktivitelerin daha geniş bir katılım ile çoğalarak devam etmesini diliyoruz.