Çabaları Karşılığında Ödüllendirilen Öğrenciler

Birinci dönem sonu, aynı zamanda bizlere takdir ve teşekkür alan öğrencileri tebrik etme fırsatı sağladı. Son sınıf öğrencileri idareden belgelerini aldılar ve kendilerine Saint-Michel Lisesi diplomasına giden yolun uzun olduğu ve bir o kadar da tatmin edici olduğu dile getirildi. Saint-Michel Lisesinde aldıkları eğitim, onlar yüksek eğitim hayatlarına başlarken onlara kolaylık sağlayacak sağlam bir temel oluşturmaktadır.

12.sınıflarda on yedi öğrenci “Teşekkür” ve kırk iki öğrenci “Takdir” almıştır. Motive ve özelikle mutlu olan öğrenciler şimdi YGS-LYS öncesinde ilk bölümü başarıyla göğüslediler ve önlerinde okulda geçirecekleri bir dönemleri kaldı. Diğer dört seviyenin öğrencileri, belgelerini almak üzere tiyatro salonunda ayrıca bir araya geldiler.

380 başarı belgesi dağıtıldı ve okul mevcudumuzun % 77’ sinin belge almaya hak kazanması öğrencilerimizin kalitesinin arttığını göstermektedir.

Müdür Bey, kaliteli bir lisenin öğrencilerinin çalışmayı bırakmaması gerektiğini belirtip özelikle Fransızca, Matematik ve Fen dersleri gibi kat sayı oranı yüksek derslerin önemini hatırlattı. Her şeyden önce öğrencilerin kendilerine hedef belirlemelerini ve başarabilmek için de hiçbir zaman hedeflerini unutmamaları gerektiğini dile getirdi. Şimdi onlara harika bir yarıyıl tatili diliyor ve 6 Şubat’ta tüm enerjilerini toplamış bir şekilde onları bekliyoruz.