Darülaceze Ziyareti

Çevre/Sürdürülebilir Yaşam, Değerler ve İnterakt Kulübü öğrencileri, Darülaceze’deki büyüklerini ziyaret ettiler. Büyükleri ile buluşmadan önce yetkililerden Darülaceze’nin tarihçesini kısa bir film eşliğinde öğrendiler. Merak ettikleri birçok konu hakkında fikir sahibi oldular. Ve geziye Rehabilitasyon merkezindeki yaşlıları (büyüklerini) ziyaret ederek başladılar. Burada bir çok sanatsal faaliyetin yapıldığını gördüler ve bu drum onları çok mutlu etti çünkü çok yaşlı olmayanların birşey yapmadan sıkılabileceklerini düşünmüşlerdi. Buradaki bir çok kişiyle birebir sohbetler yaptılar ve onların örgülerini, dokumalarını, resimlerini incelediler nasıl yaptıklarını öğrendiler.

Daha sonra yaşlıların (büyüklerinin) dinlendiği çay salonuna geçtiler oradakilerle de zamanı nasıl geçirdikleri hakkında sohbet ettiler. Birçoğu Darülaceze’de tanışmış ve çok güzel dostluklar oluşturmuşlardı.

Bu gezi öğrencilerde, yaşlılara olan duyarlılığı geliştirmiştir.  Aynı zamanda öğrenciler yaşlılara ( büyüklerine) bir kaç saatliğine de olsa bir enerji katmışlardır.Toplumun her bireyin özellikle yaşlıların daima hatırlanması gerektiğini düşünmüşlerdir.

Bu ziyaretin tekrar edilmesi umudu ile Darülacaze’den ayrılmışlardır.