Deprem Yardımı

İkinci dönem için eğitime daha kötü bir dönüş olamazdı. Türkiye’nin Güneydoğusunda 6 Şubat 2023 Pazartesi günü meydana gelen depremin acı gerçeği bize her şeyi unutturdu.  Türkiye’de binlerce insanın kaybıyla yüreklerimiz dağlayan bu tarih, aklımızdan hiç  çıkmayacak.

Yeryüzü bir kez daha sallanmaya ve sevdiklerimizi aramızdan almaya karar verdi. Ne yazık ki, çalışanlarımızın ve  öğrencilerimizin aileleri  ile Suriye’deki dostlarımız için yas tutuyoruz.  

Saint-Michel Lisesi’nin tüm ekibi, depremzede ailelere hem psikolojik hem de maddi destek vermeye hazırdır. Deprem mağdurları ve ailelerine yönelik 7 Şubat Salı gününden itibaren ilk dayanışma kampanyasını başlatmış bulunuyoruz ve katılımınız için teşekkür ediyoruz. İkinci yardım kampanyası bu hafta da devam edecek. Sıcak tutacak giysi, battaniye, bot, bebek bezi vs. bağışlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.

Kalbimiz kederli ailelerle beraber, yaşanan durumun hızla onarılmasını temenni ediyoruz. Ayrıca kurtarma ekiplerinin (AKUT, AFET platformları, AFAD) ve diğer kuruluşların durmaksızın yürüttükleri çalışmaları da takdirle karşılıyoruz.

Tüm bu acılara rağmen  Saint-Michel Lisesi 20 Şubat Pazartesi günü sizleri bekliyor ve iyi, başarılı bir dönem dileklerinde bulunuyor.