Doğa ve Huzur

Bu yıl 12. sınıflarımız için zorlu bir yıl olacak. Kimi öğrencimiz yurt dışı düşünmekte kimi öğrencimiz ülkemizde güzel bir üniversite kazanma hayali kurmakta kimi ise her iki sınavı da karşılama cesareti ve özverisi göstermekte. Bu nedenle bizim, okul olarak onlara sağladığımız destek çok önemli. Bu sadece ders anlamında değil, aynı zamanda moral ve motivasyon anlamında da geçerli. Saint Michel ailesi olarak biz bu zorlu koşullara hazırlıklıyız. Öğrencilerimize gereken her desteği vermeye, onların psikolojik açıdan da güçlü kalmalarına yardımcı olmaya hazırız.
Bu nedenle idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz eşliğinde 28 Eylül Cuma günü bir gezi düzenledik. Bu gezinin amacı, doğanın  öğrencilerimize sunduğu nimetlerden faydalanmasını sağlamak ve huzurlu saatler geçirerek en azından bir nebze de olsa sınav stresinden uzaklaşmalarına yardımcı olmaktı.

Sabah ilk iki dersin ardından yolculuğuna başlayan öğrencilerimiz İstanbul’un Avrupa yakasının Karadeniz’e açıldığı yerde bulunan Kilyos’a vardılar. İstanbul’a olan mesafesi sebebiyle İstanbulluların özellikle Avrupa yakasındakiler için ilk akla gelen noktalarından olan Kilyos’ta çok özel bir koyda, rüzgarın kuvvetine rağmen dalgaların huzur veren sesi ve muhteşem bir kahvaltı onları bekliyordu. Güler yüzleriyle bizleri karşılayan çalışanlar günümüzün harika geçmesini sağladılar. Öğrencilerimiz şehrin koşuşturmacasından uzak, sakin, temiz bir havada yaptıkları kahvaltının ardından çeşitli oyunlar oynayarak rahatlamaya çalıştılar. Elbette akıllarında sınav vardı. Ama birkaç saatliğine de olsa onların bu düşüncelerinden uzaklaşmalarını sağladığımız için çok mutluyuz. Eminiz ki, zihinlerini arındıran öğrencilerimiz daha iyi çalışacaklar.
Kısa süreli de olsa sınav stresinden uzaklaşan öğrencilerimize, bir kez daha her zaman yanlarında olduğumuzu, işlerini kolaylaştırmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi hatırlatıp, bir dilekte bulunuyoruz : Saint Michel ailesi olarak üniversite sınavları veya başvuruları sürecinde bugünkü gibi huzurlu olup lise hayatınızın bu son adımında da başarılı olmanızı temenni ediyoruz.