Dolce Kuartet Konseri

7 Mart akşamı; Jeanne d’Arc Salonu birbirinden yetenekli dört kadın sanatçıdan oluşan “Dolce Kuartet” grubunun konserine ev sahipliği yaptı.

Gülden Neslihan Erol (1.Keman), Ayşe Turan (2.Keman), Neslihan Aydınmakina (Viyola), Ezgi Nihan Uzunonat (Viyolonsel) den oluşan “Dolce Kuartet” grubu, Emekçi Kadınlar Gününe özel hazırladıkları repertuvarla büyük beğeni topladı.

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası ve Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nün de parçası olan kadın müzisyenler programlarında; Giacomo Puccini’den, Ulvi Cemal Erkin’den ve George Friedrich Haendel’den eserler icra ettiler.

Aynı zamanda, Frankofoni ayının da açılış konserini oluşturan konser öncesi yaptığı konuşmada, okul müdürü Jean-Michel Ducrot; 8 Mart gibi özel bir günü kültürle iç içe ve kadın sanatçılarla birlikte kutlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Tarihi vitrayları ve kusursuz akustiği ile ünlenen Jeanne d’Arc Salonunu her zamanki gibi dolduran müzikseverler ise keyifli ve anlamlı bir müzik ziyafeti yaşadılar.