El ele vermemiz için mesafeler engel değil

Aktiviteler ve Haberler Haberler 2019 - 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı El ele vermemiz için mesafeler engel değil

Dünya Sağlık Örgütü Anayasası’nın yürürlüğe girdiği 1948 yılından bu yana kutladığımız Dünya Sağlık Haftasının bu yıl ayrı bir önemi var. Covid-19 salgınının bütün dünyayı kasıp kavurduğu şu günlerde, bu görünmez düşmanla mücadele eden, ailelerinden uzakta, gece gündüz demeden canı pahasına bizi Yeni Koronavirüs hastalığından korumaya çalışan en önemli kesim elbetteki sağlık çalışanlarıdır.
Sağlık çalışanlarına yapacağımız en önemli yardımın, evlerimizde kalarak salgının yayılmasını önlemek olduğunun bilincindeyiz. Fakat, Saint Michel Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü olarak, her türlü riski göze alıp hatta bu uğurda can veren bu fedakar kesimle dayanışma içinde olmanın,onlara yardım eli uzatmanın da insani ve vicdani bir görev olduğuna inanıyoruz…
Her ne kadar evlerimizde kalmak zorunda olsak da bizler, kulübümüz adına bu duruma seyirci kalamazdık.
Bu duyarlılıkla kulübümüz ve Saint Michel Lisesi çalışanları olarak, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanlarına dezenfektan, tıbbi ve gündelik ihtiyaçlara yönelik malzemelerle elimizden geldiğince yanlarında olduğumuzu ve en önemlisi el ele vermemiz için mesafelerin engel olmadığını göstermeye çalıştık.
Değerli sağlık emekçilerimizin her zaman yanındayız.