Gök ve Deniz arasında Büyükada !

Fransızca ekibi tarafından düzenlenen “Prens Adaları” fotoğraf projesi çerçevesinde bir sanat çalışması yapmak için profesyonel fotoğrafçı Anna Puig Rosado’yu misafir ettik. Fotoğrafçı, projenin yeri ve ana konusu olarak Büyükada’yı seçti.

İstanbul’dan 1.30 saatlik uzaklıkta olan adada yaptığımız etkinliğe tüm 11. sınıf öğrencileri katıldı. Sınıfta teorik birkaç açıklama sonrasında, uygulamaya geçildi. Öğrenciler yalnızlık, geçmişin izleri, adalıların portreleri ve adaya özgü mimari eserler olmak üzere birçok konuyu ele alıp fotoğrafçılık becerilerini geliştirdiler.

Bu projede, geçmişin izleri ve adalıların yaşamları üzerine odaklanarak İstanbul’un tarihi ve mirasına değer veriliyor. Genç İstanbullu öğrencilerimizin resimlerinde kimlikler, hafıza ve hayat betimleniyor.

7 Kasım sergi açılışında veliler ve öğrenciler sanatçının seçtiği fotoğrafları keşfettiler. Bu açılış, Anna Puis Rosado ve bu güzel projeye tüm kalpleriyle katılan öğrencilerimize teşekkür etmek için bir fırsat yarattı. Fotoğrafçımızın röportajına aşağıda bulabilirsiniz. Her sınıftan ödül alan öğrencilerimiz; 11 A sınıfından Zeynep, 11 B sınıfından Sedef ,11 C sınıfından Peri, 11 D sınıfından İnci ve 11 E sınıfından Doğa’yı özellikle tebrik ediyoruz.

Anna Puig Rosado from Lycée Saint Michel on Vimeo.