Güncelle Masal Yarışması

Eğitsel Akademik Güncelle Masal Yarışması

Küçükken bize okunan, hayal gücümüzü zenginleştirip bize büyülü dünyalar kurduran; sonunda iyilerin kazandığı, kötülerin kaybettiği masallara, çok bunaldığımız bu salgın günlerinde hepimizin ihtiyacı var sanki. 

Biz Saint Michel Fransız Lisesinin edebiyat zümresi olarak İstanbul’daki tüm lise öğrencilerini çocukluğumuzda masumiyeti ve samimiyeti öğrendiğiniz bu güzel masalları yeniden güncellemeye davet ettik. 1 Nisan’da son masallarımızın gönderildiği “Güncelle Masal ve Hikaye Yarışması” nihayet sonuçlandı. Katılan tüm öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Gönderilen otuz beş masalın her biri çok güzeldi, bu nedenle içlerinden ilk üç dereceyi belirlemek çok zor oldu. Masalları edebiyat öğretmenlerimiz dışında tiyatro sanatçısı Sayın Okday Korunan ve öykü yazarı Sayın Göknur Gündoğan da okudu, destekleri için kendilerine teşekkür ediyoruz. 

Güncellenen masallar arasında seçim yapmak çok zor olduğundan çok titiz ve çok tekrarlanan okumalar sonucunda ilk üç dereceye giren öğrencilerimizi belirledik. Kendilerini tebrik ediyoruz. Covid-19 salgını nedeniyle ne yazık ki geçen sene yapamadığımız ödül törenimizi bu sene de yapamayacağız. 

Masallarıyla gönlümüzü zenginleştiren tüm öğrencilerimize bir kez daha teşekkür ederiz, düşleri ve masalları hiç eksilmesin. 

İlk üç dereceye giren öğrencilerimiz: 

1) Pinokyo / Deniz Alpaslan ( Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi) 

2) Sessizlik / Ayça Hatice Gül ( Necmettin Erbakan Fen Lisesi) 

3) Pamuk Prenses ve Yedi Kuğu / Duygu Hatipoğlu( Kadıköy Anadolu Lisesi)