Hazırlık Sınıflarının Entegrasyon Günü

Yeni bir eğitim ortamında ilk birkaç hafta çoğunlukla zorludur ve üstesinden gelinmesi gereken hem akademik hem duygusal zorluklar vardır. Fakat, entegrasyon günü öğrenciler için rahat bir nefes alma ve arkadaşlarla güçlü bağlar oluşturma fırsatıdır. Bu amaçla, hazırlık sınıfı öğrencileri, Saint-Michel Lisesinin geleneği haline gelen entegrasyon günü için önceki yıllarda olduğu gibi 14 ve 15 Eylül’de Şile’de bir araya geldi.

Bu özel gün, buzları eritmek ve öğrencileri birbirlerini tanımaya teşvik etmek için tasarlanmış sportif ve eğlenceli aktivitelerle doluydu. Ormanda yürürken ve ağaç dalları ile barınaklar inşa ederken, öğrenciler birlikte çalışmanın, birbirlerine yardım etmenin ve desteklemenin önemini çabucak anladılar. Takım sporları da aynı şekilde merkezi bir yere sahipti. Öğrencileri dostane bir rekabet ruhu içinde bir araya getirerek işbirliğine ve neşeye teşvik etti. Oyun alanındaki bu paylaşılan anlar bağları güçlendirdi ve unutulmaz anılar yarattı.

Sonuç olarak, entegrasyon günü sadece sosyal bir olaydan çok daha fazlası çünkü kolektif bir maceraya açılan bir pencere, kalıcı dostluklar yaratan bir deneyim. Antoine de Saint-Exupéry’nin dediği gibi,  « hiçbirşey birlikte paylaşılan anıların hazinesinin yerini tutamaz. » Bu iki gün, akademik yolculuklarının ve arkadaşlıklarının başlangıcı olarak, anılarına kazınmış şekilde sonsuza dek kalacak.