İlk Değerlendirme

Eğitsel Akademik İlk Değerlendirme

Pandemiden dolayı yeni bir eğitim-öğretim yılına başlarken 5 haftadır öğrencilerimiz uzaktan eğitime çoktan başladılar. İster öğrenci ister öğretmen yeni gelenler nasıl? sorusu akıllarda… Ne düşündüklerini, neler hissettiklerini keşfetmek için videoyu izleyebilirsiniz. 

Bir ay geçmesine rağmen öğrencilerimizle okulumuzda yüz yüze görüşemedik. Salgın sebebiyle soğukkanlı bir şekilde yaklaşmamız gereken bu dönemde, yeni sistem ve onun getirdiği zorluklara rağmen, hazırlık öğrencilerinin ve yeni öğretmenlerin bu eğitim -öğretim döneminin ilk ayı için çok olumlu değerlendirmeler yapıyorlar. 

Elbette, hazırlık sınıflarla tanışmayı dört gözle bekliyoruz. Bu dönem, onların Saint Michel Lisesi’ndeki eğitim hayatlarında sadece kısa bir süreç olacaktır. En iyi şekilde onlara sağlam bir eğitim ortamı yaratmak ve Fransızcayı en iyi koşullarda öğrenmeye başlayabilmeleri için elimizden geleni yapıyoruz. 

Çabaları için onları tebrik ediyoruz. Böyle devam edelim! Yakında ortak sınav döneminde bizzat okullarına gelecekler. Hem öğrencilere hem de hep birlikte kurduğumuz bu sisteme tüm enerjileriyle katılan öğretmenlere teşekkür ediyoruz.