Kadire Bozkurt Yazma Atölyesi

“İlk kitabı “Küçük Dertler’le” konuk ettiğimiz yazarımız yeniden bizlerleydi.Aynı zamanda “Bir Kalbin Boyutları” ile yeniden öyküseverlerin karşısında. 

Saçlarını dalga dalga seriyor şehrin üstüne. Gece oluyor. Sabahlarsa turuncu bir aydınlık. Anneni çağırayım ister misin? Arkadaşlarını? Gitmemi ister misin? Yalnız küçük bir deviniş. Gitme, demek bu. Kal.”

Hazırlık sınıfları öğrencilerinden oluşan grubumuzla okumak, yazmak,edebiyat üzerine söyleşi gerçekleştiren yazarımızla oldukça verimli bir zaman geçirdik.

Yeni değişik isimli yazma çeşitleri ,bazı yazarların muhalif davranışları ,

ve farklı insanların farklı durumlara farklı şekillerde tepki göstermeleri,

hedeflerimizi  yükseltmenin aynı yerde aynı şekilde devam etmekten daha iyi olması ve yazarların nasıl ün kazandığı konusunda yeni bilgiler edindik.

                                                                                                                 Yiğit

Böyle bir çalışmada bulunduğum için mutluyum, bir yazar ile bilgi alış verişi yapma şansını yakaladım. Farklı edebi insanların düşünce, yazma stilleri hakkında konuşmamız; bu yazarların kitaplarını okurken daha bilinçli olmamı sağladığını düşünüyorum.

                                                                                                          Nayiri

Bu atölye ile bir öyküyü nasıl yazacağımızı, neleri ele alacağımızı öğrendim. Böyle bir çalışmada bulunmak beni çok mutlu etti. Kendimi edebiyat konusunda geliştirmeme yardımcı olan Kadire Bozkurt’a çok teşekkür ediyorum.

                                                                                                           Lidya

Öykü yazmaya nasıl başlamam ve öykülerde ne gibi unsurlara dikkat etmem gerektiğini öğrendim.Bu benim için çok yararlı oldu.

                                                                                                           Gülin