Kerem Turhan’ın Büyüleyici Konseri

10 Ocak akşamı; Jeanne d’Arc Salonu’nda mezunumuz Kerem Turhan’ın albümüyle aynı adı taşıyan “Uçurtma Uçuran Kız” adlı konserine ev sahipliği yaptık.

Caz müziğin sevilen ismi Kerem Turhan, kendisine eşlik eden sanatçılar Kaan Bıyıkoğlu (piyano) ve Caner Üstündağ (kontrbas) ile müzikseverlere hem duygusal hem de neşeli dakikalar yaşatan bir repertuvar sundu.

Turhan’ın “Uçurtma Uçuran Kız” isimli başarılı caz albümünden eserler söylediği konserde, Koy Bi Piyano; Kadın Gittiğinde; Özgürlük gibi söz ve bestesi sanatçıya ait Türkçe parçaların yanı sıra yine söz ve müziği Turhan’a ve düzenlemeleri Can Çankaya’ya ait; Butterflies ve Funky Gal gibi İngilizce eserler de yer aldı.

Turhan lise yıllarında ilk kez Saint-Michel’in Jeanne d’Arc Salonu’nda sahne alıp, şarkı söylediğini anlatırken duygusal anlar yaşadı. Müzisyenin gençlik hatıralarında yer etmiş tarihi salonla ilgili anılarını aktarması da konsere ayrı bir anlam kazandırdı. Kerem Turhan bu yıl 15 ve 16 Ocak’ta gerçekleşen “Kariyer Koridorları 2019” etkinliğimize de “mimarlık” mesleğini öğrencilerimize tanıtmak üzere katılıyor.