La Toussuire Kayak Kampı 2023

Okulumuzun gelenekselleşen etkinliklerinden biri haline gelen La Toussuire Kayak Kampı bu yıl da 15-21 Ocak tarihlerinde 9. ve 10. sınıf öğrencilerimizden oluşan 22 kişilik bir ekiple gerçekleştirildi.

La Toussuire, Les Sybelles’in bir parçası olan ve Fransa’nın Auvergne-Rhône-Alpes bölgesinde bulunan bir kayak merkezidir. Eşsiz doğası ve muhteşem kayak pistleri ile oldukça ilgi çeken La Toussuire öğrencilerimiz için hem dillerini geliştirme hem de spor yapma fırsatı sunmuştur. 

Kayak kampı süresince öğrencilerimiz, kendileri için hazırlanan program dahilinde her gün ‘Ecole du Ski’ ekibinden fransız kayak öğretmenleri ile birlikte kayak ya da snowboard dersleri aldılar. Öğrencilerimizin seviyelerine göre sunulan bu dersler ile birlikte hem karların ve dağ manzaralarının tadını çıkardılar hem de fransızca seviyelerini ilerlettiler. Fransız kültürünü yakından tanıma fırsatı da bulan öğrencilerimiz eğlenceli kayak dersleri ile de bol bol spor yaptılar. Öğrencilerimizden bazıları kayak sporu ile yeni tanışırken bazıları da seviyelerini ilerletme fırsatı buldular. Kayak dersleri haricinde gönüllü öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde bölgede gerçekleştirilen kayak yarışmalarına da katıldılar. Kayak derslerinin sona erdiği gün ise Ecole du Ski öğretmenleri tarafından değerlendiren öğrencilerimiz karnelerini alarak dersleri tamamladılar. 

Chalet Ville de Lyon’da konaklayan öğrencilerimiz, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde burada buluşup hem birbirleri hem de öğretmenleri ile birlikte keyifli vakit geçirdiler. Soğuk havaya ve her bir anı dolu dolu geçen yorucu günlere rağmen kampın sona ermesini istemeyen öğrencilerimiz birçok güzel anı ile İstanbul’a dönüş yaptılar.