“Lütfen, hiç değişme!” – Laurence Joseph’un oyunu

Saint-Michel Lisesi, sahneye ve okul hayatına biraz mizah getirmeye karar verdi. Gösterinin ilk seansı okulun 12. sınıf öğrencilerinin gönlünü hızla fethetti ve aynı akşam frankofonlar için bir suare gerçekleştirildi.“SURTOUT NE CHANGE PAS” sanatçının metafor kullanan bir ifade tarzıyla toplumumuza dair çok orijinal bir bakış açısı sunulmasını sağlayan mecazi bir ifadedir.

​Kendisi gerçekten değişmek istiyor! Ama çok doğal ve müthiş bir şekilde sahnede canlandırılan tüm bu karakterler ses çıkarmadan buna izin verecekler mi? İsteklerini dile getirmek için çok ikna edici olabiliyorlar.

Seyirciler büyük bir hayranlıkla, Laurence Joseph’in canlandırdığı birbirinden komik ve farklı bu karakterlerin arasında seyahat ettiler ve farklı keşiflerde bulundular. Hepimiz oyunun ana karakterlerinden biri olan Antilles adalarında yaşayan 83 yaşında, büyükanne Ernestine’in tüm maceralarından yola çıkarak seyircilere tavsiyede bulunmasından büyük keyif aldık.

Kahkahalar, duygular, şarkılar… Son dakikaya kadar bir saniyesini bile kaçırmak istemediğimiz eğlenceli ve çok renkli bir gösteri seyrettik.