Matematik Bilim Yarışması

Geleneksel Saint Michel Frankofoni haftasında Matematik Bilim yarışması 11 A, B, C sınıfları arasında düzenlenmiştir.

Tiyatro salonumuzda 3 farklı grubun yarıştığı Fransızca Fizik,Kimya,Matematik ve Biyoloji bilgi yarışmasında 11.sınıf akademik bilgilerini ölçme şansı yakalamışlardır. Gruplar 11.sınıf öğrencilerinin yoğun desteğini görmüş, tatlı rekabet atmosferi altında yarışmış ve bu yarışmanın galibi bir soru farkla 11 C sınıfı olmuştur.

Bunun yanı sıra 9 A, B, C, D sınıflarının katılım gösterdiği Dijital Oyunlaştırma etkinliği (LUDOMATH) öğrencilerin tabletleri vasıtasıyla kendilerine sunulan eğitsel bulmacaları tamamlayarak, takım oyunu, dayanışma,bilgi transferi ve dönüşümlü düşünebilme becerilerini geliştirmelerini sağlayan bir etkinliktir.

Matematik bölümü öğretmenlerimizin basit bir excel tablosu üzerinde yazdıkları kodlamalar ve köprüler sayesinde çeşitli zeka modellerine uygun bulmacalar yaratılmış olup , öğrencilerin grup dayanışması ve işbirliği ile hareket etmeleri istenmiştir. Seçilen gruplar burada rastgele olmayıp tamamen öğretmenleri tarafından oluşturulmuşlardır.Oyunun başlama düdüğü ile gruplar kendilerine verilen 25 dakikalık süre zarfında yarışmayı en hızlı şekilde bitirmeye çalışmışlardır.

Yarışmayı en hızlı tamamlayan ekip ödülü kazanmıştır.Bu etkinliğin asıl amacı ise öğrencileri teknolojinin üretken ve yaratıcı olarak kullanabilmeleri konusunda cesaretlendirmesi ve onları motive etmesidir. Bilindiği üzere disiplinler arası çalışmaların amacı öğrencilerin kalıcı ve derinlemesine ışık tutmakta hayat boyu öğrenen bireyler yetiştirmeye yöneltmektedir.Bu sebeple

LUDOMATH etkinliği bir Bilgi Teknolojileri ve Matematik etkinliğidir. Bu etkinlik öğrencilerimize hem tatlı bir sürpriz olmuş hem de onlara keyifli vakit geçirtmiştir.Oyunun sonunda galip gelen grup kazandıkları ödül ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirmiştir.