Müdürümüz’e Akademik Palmiyeler

Aktiviteler ve Haberler Törenler Müdürümüz’e Akademik Palmiyeler

Fransız Sarayında gerçekleşen törende Saint-Joseph ve Notre-Dame de Sion Liselerinin Müdürleriyle beraber Saint-Michel Lisesi Müdürü Jean-Michel Ducrot Akademik Palmiye Nişanı alarak Şövalye olarak ödüllendirildi. Fransızca dilinin yayılması ve tanıtımında Fransız Liselerinin ne kadar önemli olduklarını hatırlatan Fransa Büyükelçisi Hervé Magro tarafından palmiyeler verildi. 

Fransa Konsolos, ödülü verirken Müdürümüzün eğitime, Fransız kültürüne ve Fransızcayı çeşitli profillere öğretmeye adanmış, Fransa, Yemen, Suriye ve Türkiye arasında geçen 25 yıllık profesyonel kariyerine değindi.

Ducrot, bu ödül için Fransız yetkililerine teşekkür etti. Konuşması sırasında bu ödülün sadece kendisi için değil aynı zamanda Saint-Michel Lisesi ve eğitim çalışanları için de bir onur olduğunun altını çizdi. Tüm öğretmenlere, idari kadroya ve Türk Müdür Başyardımcısı Ayla Ağırbaş’a özellikle çalışmaları için teşekkür etti.

Son olarak, öğretmenlik mesleğini seçenlerin para için değil, dil ve kültür tutkusunu paylaşmak ama en önemlisi vicdanlı insanlar yetiştirmek ve gençlere demokrasinin değerlerini aktarmak için tercih ettiklerini hatırlattı. 

Törenden sonra ödüllerini alan Müdürlerin onuruna bir kokteyl düzenlendi.