MUN – Sabancı

Okulumuzun İngilizce MUN Kulübü öğrencileri ikinci dönemin ilk MUN etkinliğini Sabancı Anadolu Lisesi’nin 10-12 Mart tarihleri arasında İTÜ Maçka Kampüsünde düzenlediği MUNSA’23 konferansına katılarak gerçekleştirdiler. Kulübümüzden sekiz öğrencinin katıldığı etkinlikte tüm öğrencilerimiz sertifika almaya hak kazanırken, 9. Sınıf öğrencimiz H. Mahmutoğlu ve 11. Sınıf öğrencimiz R. Cengiz Honorable Mention, yine 11. Sınıf öğrencimiz Y. Ürütürk ise The Outstanding Delegate ödülüne layık görüldüler. 

Birçok farklı okulun katıldığı konferansta dört öğrencimiz ICJ (Uluslararası Adalet Divanı) avukat ve hakimleri, iki öğrencimiz SOCHUM (Sosyal, Kültürel ve İnsani Komite) delegesi, bir öğrencimiz US Senate (Amerikan Senatosu) senatörü, bir diğer öğrencimiz ise HCC (Tarihi Kriz Komitesi) temsilcisi olarak görev aldılar. Toplam on oturumdan oluşan etkinlikte öğrenciler birçok konuşma ve tartışma gerçekleştirerek ter döktüler. Daha önce katılmış olduğumuz MUN konferansları ve düzenli kulüp çalışmalarımız sayesinde öğrencilerimiz başarılı bir performans göstererek okulumuzu en iyi şekilde temsil etmişlerdir.  

Tüm MUN konferansları gibi MUNSA’23 de öğrencilerimize İngilizce dil becerilerini yazılı ve sözlü olarak pratik etme, topluluk önünde kendilerini ifade edebilme ve aynı zamanda sosyal olarak kendilerini geliştirebilmeleri konusunda katkıda bulunmuştur. Tüm öğrencilerimizi disiplinli çalışmaları ve başarılarından ötürü tebrik ediyoruz.