Nîmesliler ve İstanbullular Buluşuyor

5 Nisan Cuma gününden beri öğrencilerimiz Nîmes şehrinden gelen Saint-Stanislas Lisesi öğrencilerini ağırlıyor. Bu değişim programı sayesinde, Saint-Michelli öğrencilerimiz ana dili Fransızca olan bir arkadaş ağırlıyor ve Türk kültürünü tanıtma şansını buluyor. İlerleyen günlerde onlar da Fransa’nın yaşamını ve gerçeğini daha yakından görmek için oraya gidip arkadaşlarının evlerinde  kalacaklar.

Okul Müdürü de dahil olmak üzere öğrenciler, öğretmenler, tanışmak ve paylaşmak için misafir öğrencileri evlerinde  ağırlıyor. Bir hafta boyunca aileler ve okul onlara İstanbul’un güzelliklerini, yemek kültürünü ve tarihi binalarını keşfetmeleri için detaylı bir program hazırladı.

Bu değişim projesi Antik Roma Mitolojisi hakkında 9. sınıf ders programına bağlı olarak düşünülmüştür. Bir ay sonra öğrencilerimiz, Fransa’nın Nîmes şehrine gidip Antik Roma kültürünün izlerini keşfedecekler.

Saint-Stanislas Lisesi  öğrencileri ailelerle beraber geçirdikleri haftasonu sonrasında, arkadaşları ile beraber derslere girecek, Boğaz turu yapacak, tarihi binaları gezecek ve okulda çeşitli etkinliklere (seramik, escape game vb)  katılacaklar. Bu yoğun hafta süresince öğrencilerimizin güzel arkadaşlıklar kurma fırsatları olacaktır !