Öğretmenler Günü 2017

24 Kasım Öğretmenler Günü, Atatürk’ün de dilediği gibi, gençlerin eğitiminin birincil öncelik olduğu Türkiye’de önemli bir kutlama niteliği taşıyor.

Jeanne d’Arc salonunda düzenlenen kutlama yemeğindeki konuşmasında  Müdür Bey  bu  sene kutlanan 24 Kasım Öğretmenler gününde özellikle sadece öğretmenlere hitap etmediğini çünkü  bizim lisemizde bu günün tüm eğitim çalışanları tarafından kutlandığını belirtmiştir. Öğretmenlere zorlu ve özverili çalışmalarında alınan güzel sonuçlar için teşekkür ettikten sonra tüm okul  çalışanlarına bizi tanımlayan  yardımlaşma ruhunu yaşattıkları ve tüm destekleri için teşekkür etti.

Eğitmek, her bireye saygı duymak, okulda veya dışarıda birlikte  yaşamayı  öğretmektir…Kendi dünyamız dışında, dışarıda yaşamayı öğrenmek !  Başkalarının  seninle aynı bakış açısında  olmayabileceğini anlamak ve onun görüşünün  farklı olabileceğini kabul etmek, tüm bunlar çevreye saygı duyarak gelişir. Tüm bunları bize emanet  edilen öğrencilerimize,  öğretmenlerimiz ve okul çalışanları olarak öğretiyoruz.

Eğittiğimiz ekip güncel sosyal sorunların farkında bir ekip. Ve herkese karşı  görevimiz -bazen bulmak zor da olsa- yol göstermektir. Okul Müdürü tüm öğretmenleri örnek oldukları için tebrik etmiştir. Ve Saint-Michel Lisesi geleceğin nesillerinin lisesi olarak kalmaya devam edecektir.