Saint-Michel Ailesinin Yeni Yıl Etkinlikleri

Saint-Michel Lisesi öğrencileri ve camiası 2023 yılına girerken toplumsal ve kültürel fayda odaklı birçok etkinliğe imza attılar.

SAINT-MICHEL ÖĞRENCİLERİNİN YENİ YIL VİDEOSU

“We don’t need permission to dance” … Mutlu yıllar!

Öğrencilerimiz Korean Pop – BTS – grubunun ünlü şarkısı ile tüm Saint-Michellilere mutlu yıllar mesajını yolladılar. Mme Elvin sayesinde müzik grubu bu  şarkının çok olumlu bir versiyonunu hazırladı. Öğretmenleri ve öğrenci arkadaşlarını şaşırtmak için dans kulübü de renkli bir koreografi hazırlayarak projeye katılmak istedi. Aralık ayında hem iletişim bölümü hem de öğrencimiz Gülin G. tarafından güzel kareler çekildi. Bu Mutlu Yıllar videosu öğrencilerimizin çeşitli yeteneklerini ve bulaşıcı neşelerini gösteriyor! Ses düzenlemesi için Emre O.’ya, Lal Z.’ye en içten teşekkürlerimizi sunarız. Ve tabii ki sevgili öğretmenimiz Mme Elvin’e teşekkür ederiz… 

OKUL AİLE BİRLİĞİMİZİN YENİ YIL KERMESİ

Okul Aile Birliğimiz öncülüğünde tüm lisemizin katılımıyla gerçekleştirilen “Yeni Yıl Kermesi”, okulumuzun öğrenci kulüp projelerine destek ve yine sivil toplum kuruluşlarına yardım amacıyla düzenlendi. El emeği pek çok ürünün yanı sıra, farklı gastronomik lezzetlerin ve Saint-Michel temalı hediyelerin satışa sunulduğu organizasyon Robotik Kulübümüze katılacağı First Robotics Competition (FRC) için de destek oldu. Aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma Kulübümüz aracılığıyla Gaziantep’teki yardım çağrısına destek olan kermes, İnteract kulübümüzün geleneksel olarak kurduğu “Dilek Ağacı” na da ev sahipliği yaptı. Bahar ve Yeni yıl temalarıyla yılda iki kez düzenlenen bu güzel etkinlik sosyal farkındalık yaratan ve toplumsal fayda odaklı çerçevede yürütülüyor.