Saint-Michel Kariyer Koridorları 2023

Saint-Michel Lisesi öğrencilerinin meslekleri keşfettiği geleneksel bir etkinlik olan Kariyer Koridorları, bu yıl üç gün boyunca farklı bir yapıyla programlandı.

Ekonomi, finans, tıp, mühendislik, hukuk gibi geleneksel pek çok mesleğin yanı sıra, bilim, sanat ve yazılımın yeni mesleklerini de içeren zengin bir keşif programı öğrencilerin seçimine sunuldu.

Saint-Michelli gençlere eğitim dönemi başında sunulan anketlerle, keşfetmek istedikleri meslek alanları sorularak belirlenen kategorilerde farklı profesyonellerin katıldığı etkinlik 17-18 ve 19 Ocak 2023 günlerinde gerçekleştirildi.

Yazılım Mühendisliği – Yönetim – Bilişim Sistemleri, İşletme & Satış-Pazarlama, Uluslararası Kariyer, Gastronomi, Uluslararası İlişkiler, Hukuk, Sanat & Konservatuar, Kültürel Çalışmalar Ve Medya, Proje Yönetimi, Medya & İletişim, Psikoloji, Uluslararası (Dış) Ticaret, Ekonomi, Sosyal Medya Yönetimi, Moda Tasarımı, Sürdürülebilir Ekonomi & Yerel Kalkınma, Siyaset Bilimi, Dijital Pazarlama, Finans, Kamu Yönetimi & Sosyal Politikalar, Spor Yönetimi, İşletme & Finans & Ekonomi & İktisat Arasındaki Farklar, Eczacılık, Endustriyel Tasarım, Tıp – Estetik Hekimlik, Diş Hekimliği, Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Mimari, Kimya Mühendisliği,Makine Mühendisliği, Genel Cerrahi, Çizgi Film Animasyon / Dijital Oyun Tasarımı, Moleküler Biyoloji Ve Genetik, Elektrik Mühendisliği, Nöro-Bilim, Mekatronik Mühendisliği gibi mesleklerin uzmanlarını öğrencilerle buluşturan etkinlik bu yıl da çevrimiçi formatıyla büyük beğeni topladı.

Bu edisyonun en büyük yeniliği ise etkinliğin ilk gününün tamamıyla farklı yurtdışı eğitim seçeneklerine ayrılmasıydı. Yurt dışında özellikle gençlerin yoğun başvuru yaptığı; Amerika, Fransa, Hollanda, İtalya, İsviçre, İngiltere ve Kanada gibi ülkelerde eğitim alan Saint-Michel
mezunlarının liselilerde buluştuğu seanslarda, bu ülkelerde yaşam ve eğitimle ilgili temel konular masaya yatırıldı ve verilen bilgiler öğrencilerimize büyük fayda sağladı.