Saint-Michel’de İkinci Model Birleşmiş Milletler Konferansı

Fransızca ve İngilizce MUN Kulüplerinin katılımıyla, Saint-Michel Lisesi ikinci SMUN konferansını ve ilk çift dilli konferansını düzenledi

Organizasyon ekibinde yer alan öğrencilere kulak verelim….

Zülal, Genel Sekreter

SMUN 2018’in Genel Sekreteri olarak, hayatımın en unutulmaz deneyimini bu konferansta yaşadığımı söyleyebilirim. Bu sene organizasyon ekibinin bir parçası olmanın hayatımı büyük ölçüde değiştireceği görüşündeyim. Hazırlıklar sırasında edindiğim tecrübeler beni bir bakıma, yakında içerisinde atılacağım iş dünyasına hazırladı. Ayrıca, her gün okulda aynı havayı soluduğum fakat yakından tanıma imkanı yakalayamadığım öğrencilerle aramızda çok güzel bir bağ kurduk. Konferans sırasında ciddi olduğumuz kadar eğlenceli anlar yaşayarak, SMUN 2018’in herkesin unutamayacağı bir konferans olmasını sağladık. Gün sonunda aldığımız güzel yorumlar sayesinde bütün yorgunluğumuzu unuttuğumuzu söyleyebilirim. Böyle bir ekibin başında olmak benim için gerçekten çok onur vericiydi, teşekkürler.

Can, Kurul Başkanı

Bu sene İngilizce ve Fransızca MUN kulüpleri olarak 2 yıllık MUN tarihimizin ilk çift dilli konferansını yapmak üzere bir araya geldik. Okulumuzda İngilizce MUN yapmak benim 9.sınıftan beri hayalimdi, dolayısıyla hayallerimi gerçekleştirmiş olmaktan dolayı ne kadar mutlu olduğumu anlayabilirsiniz. Organizatör ekip olarak zamanımızı, enerjimizi ve bütün bildiklerimizi katarak gerçekleştirdiğimiz bu konferans, bizim için bir gurur ve neşe kaynağı oldu. Okulum için iyi bir şeyler yapmış olmaktan dolayı onur duyuyorum. Bu konferans ekip halinde sorumluluk almayı, kalabalık bir grubu organize etmeyi, ekip olmayı ve böyle büyük ölçekte bir olayı yönetmeyi yeni arkadaşlıklar eşliğinde öğrendik. Bunun dışında okul arkadaşlarımız (bir gün için de delegelerimiz) açısından da yararlı bir çalışma oldu. Diplomatik yolları öğrendiler, münazara becerilerini, ikna yeteneklerini geliştirdiler, topluluk karşısında konuşmayı öğrendiler, özgüvenlerini pekiştirdiler ve MUN dünyasını biraz da olsa tanıdılar. Umuyorum ki seneye kulübümüzde bu konferans sonrası MUN dünyasıyla ilgilenmeye başlamış arkadaşlarımızı da göreceğim. Dilerim ki bu gelenek büyüyerek devam eder ve SMUN’un önümüzdeki senelerde tanınan bir konferans olur. Son olarak, organizasyon ekibinde ya da delege olarak katılan bütün arkadaşlarıma bana asla unutamayacağım ve hep aklımın bir köşesinde bulunacak bir anıyı yaşattıkları için içtenlikle teşekkür ederim.

Eda, Yönetici

28 Nisan 2018, hepimiz için, bütün sene boyunca uğraştığımız, çift dil MUN konferansı hayalimizin gerçekleştiği gündü.

Bu hayalimizi gerçekleştiren Monsieur Ducrot’ya sonsuz saygılarımızı ve sevgimizi söylemeden olmaz diye düşünüyorum. SMUN’18 de yönetici olmak sonsuza kadar unutamayacağım bir hatıra olarak kalacak.