Sakin Geçen Bir Gün

Geleneksel hale gelmeye başlayan 12. sınıflarımıza motivasyon amaçlı Uzunya gezimizin bu yıl üçüncüsünü büyük bir keyifle düzenlemiş bulunmaktayız. 

Biliyoruz ki, zorlu bir süreç, başta öğrencilerimiz olmak üzere hepimizi bekliyor. Hayatlarının ilk önemli dönemecindeler, seçimleri onların geleceğini şekillendirecek. Burada bizlere düşen önemli görevler var. Mümkün olduğunca streslerini ve endişelerini gidermeye çalışmak, ne kadar değerli olduklarını hissettirmek bu görevlerin en önemlisi. 

Saint Michel yönetimi ve öğretmenleri olarak bu geziyi planlarken işte bu düşüncelerden yola çıktık. Öğrencilerimizin bir nebze de olsa kaygılarını gidermek, dönem olarak hoşça vakit geçirmelerini sağlamak istedik. 

Sabahın erken saatlerinde, serinlikte, ağaçların sağlı sollu yolumuza eşlik ettiği, şehrin yorucu koşturmacasından uzaklaşmış, doğayla iç içe bir ortama girdik. Öğrencilerimiz, Karadeniz ve boğazın birleştiği bu doğa harikası mekanda güzel bir kahvaltı ederken oldukça mutlu görünüyorlardı. 

Sakin, temiz bir havada yapılan kahvaltının ardından kimi çeşitli oyunlar oynayarak stres attı, kimi de kumsalda yürüyüş yaparak keyifle denizi seyretti. Birbirleriyle etraflıca yaptıkları sohbetin tadına vardılar. Sıcak ve temiz havanın etkisiyle tatlı bir yorgunluk yaşadılar. Birkaç saat de olsa geleceği düşünmeden anın keyfini yaşadıkları beden dillerinden ve attıkları kahkahalardan belli oluyordu.

 Kısa süreli de olsa sınav stresinden, geleceğin bilinmezliğinden uzaklaşan öğrencilerimize, her zaman yanlarında olacağımızı ve işlerini kolaylaştırmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizi hatırlatmak isteriz. 

Saint Michel ailemizin bundan sonraki mezunları olarak göreceğimiz tüm öğrencilerimizin beklentilerinin ve hayallerinin gerçekleşmesini temenni ediyoruz. Yolunuz hep açık, şansınız bol olsun. Sizleri hep özlemle hatırlayacağız sevgili 138. Dönem!